Publications Office of the EU
Tyskland-Mainz: Trykning og levering - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Tyskland-Mainz: Trykning og levering

  • Tildelt
    12/09/2016
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
79823000 Trykning og levering
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
52,000.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
33,525.11 EUR
Referencenummer for tilbuddet
01-2016
Beskrivelse

IMPP er ansvarlig for forberedelsen af statseksamina inden for medicin, apotek og psykoterapi:
1. Kontroldokumenter (ca. 94000 om året) og vedhæftede fotos (ca. 61000 om året) trykkes fire gange om året, sammensættes i overensstemmelse med den ordregivende myndigheds instrukser og leveres til ca. 26 landkontrolmyndigheder i hele landet.
2. Kontrakten vedrører også to gange om året trykning af praktiske notater (ca. 36800 om året) og levering til den ordregivende myndigheds hjemsted (henholdsvis Mainz og Ginsheim-Gustavsburg).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
52,000.00
Endelig kontraktværdi
33,525.11 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: M.J. Raak GmbH
Postadresse: Berner Straße 38
By: Frankfurt am Main
Postnummer: 60437
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.