Publications Office of the EU
CZ-Ostrava: Medicinsk udstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

CZ-Ostrava: Medicinsk udstyr

  • Offentliggjort
    17/03/2012
  • Frist
    20/04/2012
  • Åbning af tilbuddene
    20/04/2012
  • Tildelt
    19/07/2012
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Fakultní nemocnice Ostrava
Udførelsessted
NUTS code: CZ080 Moravskoslezský kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
33100000 Medicinsk udstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,800,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,129,610.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
OŘN-33/11
Beskrivelse

Kontraktens genstand er levering af 1 laparoskopiske kit med tilbehør og 1 sæt instrumenter til FN Ostravas urologiske afdeling i udbudsbetingelserne og i overensstemmelse med den ordregivende myndigheds krav i udbudsbetingelserne og bilagene hertil. Formålet med tjenesteydelsen er også knyttet til garantistillelse og tjenester efter garantien for den leverede medicinske teknologi.
Fr.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
20/04/2012 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
3,800,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
4,129,610.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu
Postadresse: Evropská 176
By: Praha
Postnummer: 160 41
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.