Publications Office of the EU
Ny DKFZ forskningsbygning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Ny DKFZ forskningsbygning

  • Meddelt
    05/05/2023
  • Forventes offentliggjort
    15/06/2026
  • I dag
    04/09/2026
Status
Inaktiv
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Deutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ Standort Dresden)
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE125 Heidelberg, Stadtkreis
Sektor (hoved-CPV)
45215100 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
18,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Se mere i hvert enkelt parti
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Ny DKFZ forskningsbygning. Der er planlagt mange individuelle handler (2022-2026). Oplysningerne om indholdet og omfanget af de enkelte partier skal gives særskilt med en særskilt meddelelse. Der er planlagt yderligere meddelelser i 2022/2023.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden Anstalt des öffentlichen Rechts des Freistaates Sachsen
Postadresse: Fetscherstraße 74
By: Dresden
NUTS-kode: DED21
Postnummer: 01307
Land: DEU
Hovedadresse: www.uniklinikum-dresden.de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
Not specified
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Indkøbere
Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden Anstalt des öffentlichen Rechts des Freistaates Sachsen
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
18,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.