Publications Office of the EU
Frankrig-Douai: Massespektrometer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Douai: Massespektrometer

  • Offentliggjort
    08/07/2016
  • Frist
    31/08/2016
  • Åbning af tilbuddene
    05/09/2016
  • Tildelt
    02/11/2016
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
École des mines de Douai
Udførelsessted
NUTS code: FRE11 Nord
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRE11 Nord
Sektor (hoved-CPV)
38433100 Massespektrometer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
500,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
416,665.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
no 16 EMD 035 M
Beskrivelse

Achat d'un spectromètre de masse par transfert de protons haute résolution ainsi que son système de contrôle et de traitement de données.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: École des mines de Douai
Nationalt registreringsnummer: 19590342200010
Postadresse: 941 rue Charles Bourseul — CS 10838
By: Douai
NUTS-kode: FR301
Postnummer: 59508
Land: FRA
Kontaktperson: Annie Demski
Hovedadresse: http://www2.mines-douai.fr
Elektronisk via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2016_qoSsJVZ9I0
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
05/09/2016 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
500,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
416,665.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ionicon Analytik Gesellschaft mbH
Postadresse: Eduard-Bodem-Gasse 3
By: Innsbruck
Postnummer: 6020
Land: AUT
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.