Publications Office of the EU
DNS - Skovbrugsaktiviteter i dyrkningsprocessen i OZ Považie, OZ Sever og OZ Tatry - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

DNS - Skovbrugsaktiviteter i dyrkningsprocessen i OZ Považie, OZ Sever og OZ Tatry

  • Offentliggjort
    12/08/2026
  • I dag
    02/09/2026
  • Frist
    16/09/2026
Status
Offentliggjort
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SK032 Banskobystrický kraj
Sektor (hoved-CPV)
77230000 Tjenesteydelser i forbindelse med skovbrug
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,279,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
DNS PČ Považie, Tatry a Sever
Beskrivelse

Kontrakter, der indgås inden for rammerne af det dynamiske indkøbssystem (i det følgende benævnt "DNS"), vedrører rensning af arealer for restprodukter efter fældning, jordbearbejdning med henblik på skovgenopretning, genplantning af skov ved plantning eller såning, efterfølgende pleje af unge skovbevoksninger ved at beskytte dem mod ukrudt, vildt og deres opvækst ved udtynding og fjernelse af uønskede træer fra bevoksningen for at forbedre deres kvalitet og stabilitet. Denne grundlæggende pleje suppleres af arbejde med skovbeskyttelse med henblik på forebyggelse og direkte forsvar mod skadelige agenser, arbejde med fjernelse af invasive urter og planter, andet dyrkningsarbejde, arbejde med bevarelse og reproduktion af skovtrægenpuljen og arbejde med at opretholde skovtransportnettet med henblik på at udføre dyrkningsaktiviteter. Det er en erhvervsmæssig aktivitet, der fokuserer på bæredygtig forvaltning af skove på en sådan måde og i det omfang, at deres biologiske mangfoldighed, modstandsdygtighed, produktions- og genopretningskapacitet, levetid og evne til at opfylde skovenes produktionsmæssige, sociale og økologiske funktioner bevares. Det er en differentieret forvaltning af skovene, der tager hensyn til de forskellige naturlige, vegetabilske, økonomiske, økonomiske og sociale forhold og krav, der anvendes i udviklingen og gennemførelsen af skovplejeprogrammet og procedurerne i henhold til særlige regler for eliminering af konsekvenserne af ekstraordinære omstændigheder og uforudsete skader på skovene.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/80370/summary
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/80370/summary
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Cena
Anslået værdi
1,279,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.