Publications Office of the EU
D-Hohenstein-Ernstthal: Opførelse af skoler på sekundærtrinnet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

D-Hohenstein-Ernstthal: Opførelse af skoler på sekundærtrinnet

  • Offentliggjort
    08/11/2011
  • Frist
    29/11/2011
  • Åbning af tilbuddene
    29/11/2011
  • Tildelt
    20/12/2011
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadtverwaltung Hohenstein-Ernstthal, Bauamt
Udførelsessted
NUTS code: DED45 Zwickau
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45214220 Opførelse af skoler på sekundærtrinnet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
262,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
295,599.81 EUR
Referencenummer for tilbuddet
SARI11/12_NP02/L07
Beskrivelse

Ca. 800 m² abgehängte Decke aus Aluminium Conturraster, gelocht, mit Unterkonstruktion;
Ca. 1 700 m² abgehängte Akustikdecke;
Ca. 570 m² abgehängte Gipskartondecke;
Ca. 940 m² Metallständerwände in verschiedenen Wandstärken;
Ca. 300 m² Vorwände;
Ca. 470 m² Verkofferungen;
1 Stück geflatete Designdecke (Grundfläche ca. 140 m²);
Werksplanungen und statische Nachweise für alle Unterhangdecken.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Stadtverwaltung Hohenstein-Ernstthal, Bauamt
Postadresse: Altmarkt 41
By: Hohenstein-Ernstthal
Postnummer: 09337
Land: DEU
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
29/11/2011 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
262,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
295,599.81 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Plesch & Seidel GmbH
Postadresse: Auerbacher Straße 93
By: Klingenthal
Postnummer: 08248
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.