Publications Office of the EU
Fourniture de produits chimiques de traitement des eaux - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Fourniture de produits chimiques de traitement des eaux

  • Offentliggjort
    02/05/2025
  • Frist
    02/06/2025
  • Åbning af tilbuddene
    02/06/2025
  • Tildelt
    04/09/2025
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Grand Besançon Métropole
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRC21 Doubs
Sektor (hoved-CPV)
24962000 Kemikalier til vandbehandling
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,220,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,220,000.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
7
Referencenummer for tilbuddet
2024-FCS-DEA-0209
Beskrivelse

L'accord-cadre sera exécuté par la conclusion de marchés subséquents. Les prestations sont réglées par des prix unitaires. Les montants estimatifs sont indicatifs et comprennent la totalité des périodes de reconduction. Fournitures de réactifs de traitement des eaux : sels de fer et d'aluminium pour le traitement d'eaux usées, sel d'aluminium pour le traitement d'eau potable et réactif chimique pour l'élimination d'H2S dans le réseau d'assainissement

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-securises.fr
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.marches-securises.fr
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/06/2025 14:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.