Publications Office of the EU
Bosnien-Hercegovina-Sarajevo: Byggearbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bosnien-Hercegovina-Sarajevo: Byggearbejde

  • Offentliggjort
    26/01/2021
  • Frist
    06/04/2021
  • Åbning af tilbuddene
    13/04/2021
  • Tildelt
    05/08/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
European Union, represented by the European Commission, on behalf of and for the account of Bosnia and Herzegovina
Udførelsessted
NUTS code: BA Bosna i Hercegovina
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BE100 Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad
Sektor (hoved-CPV)
45210000 Byggearbejde
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,400,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,939,973.99 EUR
Referencenummer for tilbuddet
NEAR/SJJ/2021/EA-LOP/0010
Beskrivelse

In order to modernize existing facilities of the Municipal Court in Zenica, both reconstruction and the construction are to be combined in this project. The construction of 6 levels high (B+GF+4) annex-building will provide additional space and functionalities and will connect existing buildings of Municipal Court with Cantonal Prosecutor's Office. The new structure is designed as reinforced concrete skeleton with slab foundation and prefabricated partition walls. Also, mayor reconstruction of the basement and the ground floor as well as replacement of the façade of the building in function is planned. All the works are to be performed in parallel to every day court work, thus strong coordination among all stakeholders is required.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: European Union, represented by the European Commission, on behalf of and for the account of Bosnia and Herzegovina
By: Brussels
NUTS-kode: BE100
Postnummer: B-1049
Land: BEL
Hovedadresse: https://ec.europa.eu/neighbourhood-enlargement/node_en
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/04/2021 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
1,400,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
1,939,973.99 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ITC Zenica d.o.o.
Postadresse: Zmaja od Bosne bb (Poduzetnička zona 1)
By: Zenica
Postnummer: 72000
Land: BIH
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.