Publications Office of the EU
Nederlandene-Hoofddorp: Ingeniørvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Nederlandene-Hoofddorp: Ingeniørvirksomhed

  • Offentliggjort
    20/10/2020
  • Frist
    30/11/2020
  • Tildelt
    01/07/2021
  • I dag
    07/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Gemeente Haarlemmermeer
Udførelsessted
NUTS code: NL Nederland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NL Nederland
Sektor (hoved-CPV)
71300000 Ingeniørvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
886,313.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2020-311
Beskrivelse

Het leveren van inbreng in de SO- en VO-fase en het opstellen van DO-ontwerpen, TO-ontwerpen en alle benodigde aanbestedingsstukken voor het Bouw- en WoonRijp maken van het gebied (BRM en WRM). Bouw- en woonrijpmaken geschiedt in fases conform een vooraf vastgestelde verdeling.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Gemeente Haarlemmermeer
Nationalt registreringsnummer: 381942865
Postadresse: Raadhuisplein 1
By: Hoofddorp
NUTS-kode: NL
Postnummer: 2132 TZ
Land: NLD
Kontaktperson: Bram Visch
Hovedadresse: http://www.haarlemmermeer.nl
Elektronisk via:
https://www.tenderned.nl/tenderned-web/aankondiging/detail/publicatie/akid/b5eed6ad674b6421c05e9555b300fd7e
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
886,313.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Iv-Infra B.V.
Postadresse: Trapezium 322
By: Sliedrecht
Postnummer: 3364 DL
Land: NLD
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.