Publications Office of the EU
Rumænien-Târgu Mureș: Materiale til kirurgiske suturer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Rumænien-Târgu Mureș: Materiale til kirurgiske suturer

  • Offentliggjort
    06/03/2019
  • Frist
    10/04/2019
  • Åbning af tilbuddene
    10/04/2019
  • Tildelt
    01/10/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Spitalul Clinic Județean de Urgență Târgu Mureș
Udførelsessted
NUTS code: RO125 Mureş
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO125 Mureş
Sektor (hoved-CPV)
33141125 Materiale til kirurgiske suturer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,969,691.20 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
8,146,072.80 RON
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
4323209/2019/5974/27.02.2019
Beskrivelse

Acord-cadru de furnizare material pentru suturi chirurgicale.
AC va raspunde la clarificari in a 10-a zi dinainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Spitalul Clinic Județean de Urgență Târgu Mureș
Nationalt registreringsnummer: 4323209
Postadresse: Str. Gheorghe Marinescu nr. 50, județ Mureș
By: Târgu Mureș
NUTS-kode: RO125
Postnummer: 540136
Land: ROU
Kontaktperson: Alexandru Perghel
Hovedadresse: www.spitalmures.ro
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
10/04/2019 15:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.