Publications Office of the EU
Spanien-Jaén: Afholdelse af sprogkurser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Spanien-Jaén: Afholdelse af sprogkurser

  • Offentliggjort
    20/04/2016
  • Frist
    24/05/2016
  • Tildelt
    27/07/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Universidad de Jaén, Servicio de Contratacion y Patrimonio
Udførelsessted
NUTS code: ES616 Jaén
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
80580000 Afholdelse af sprogkurser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
800,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
2016/05
Beskrivelse

Ydelse af kurser i spansk, engelsk, fransk, tysk, italiensk og kinesisk mandarin som fremmedsprog og deltagelse i processer og eksamener på universitetet i Jaén med henblik på akkreditering på engelsk og fransk og eksaminer (Diploma de Español som fremmedsprog) ved Centre for Advanced Studies in Modern Languages.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Servicio de Información y Asuntos Generales (Registro)
Postadresse: Campus Las Lagunillas, s/n, Edificio Rectorado
By: Jaén
Postnummer: 23071
Land: ESP
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
800,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Clie Culture and Language International Experience, S.C.A.
Postadresse:
By:
Postnummer:
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.