-
Offentliggjort30/06/2026
-
Frist17/07/2026
-
Åbning af tilbuddene17/07/2026
-
I dag31/08/2026
Værktøjer
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Projektering af den tekniske projektfase, teknisk bistand fra konstruktøren, teknisk kontrol og udførelse af arbejder til investeringsmålet »Modernisering og udvidelse af vandforsyningsnettet og kloaknettet i Falciu kommune, Vaslui amt«, finansieret af det nationale investeringsprogram »Anghel Saligny«
Note: Ikke alle oplysninger vedrørende denne procedure er medtaget. Se mere i de tilknyttede dokumenter.
Projekteringstjenester til den tekniske projektfase, teknisk bistand fra konstruktøren, teknisk verifikation og udførelse af arbejder til investeringsmålet »Modernisering og udvidelse af vandforsyningsnettet og kloaknettet i Falciu kommune, Vaslui amt«, der finansieres af det nationale investeringsprogram »Design« »Anghel Saligny«: levering af følgende tjenester: teknisk konstruktion (PAC/DTAC, POE/DTOE, PTE), dokumentation, der er nødvendig for at opnå aftaler, udtalelser og tilladelser vedrørende investeringsmålet, teknisk bistand fra konstruktøren og teknisk kvalitetskontrol af DTAC, teknisk konstruktion og gennemførelsesoplysninger. Den tekniske løsning i forbindelse med investeringsprojektet er nærmere beskrevet i gennemførlighedsundersøgelsen, som er en del af udbudsbetingelserne. Den anslåede værdi af kontrakten om projektering af den tekniske projektfase, teknisk bistand fra konstruktøren, teknisk kontrol og udførelse af arbejder til investeringsmålet »Modernisering og udvidelse af vandforsynings- og kloaknettet i Falciu kommune, Vaslui amt«, der finansieres af det nationale investeringsprogram »Anghel Saligny«, er 27 110 718,16 RON eksklusive moms, heraf: a. DESIGN TJENESTEYDELSER: 1.540.000 RON ekskl. moms b. EXECUTION ARBEJDE: 25 570 718,16 RON ekskl. moms Det antal dage, indtil hvilke der kan anmodes om præciseringer inden fristen for afgivelse af tilbud, er 18 dage. Den ordregivende myndigheds svar på disse anmodninger om præciseringer vil blive sendt 10 dage før fristen for afgivelse af tilbud. Enhver anmodning om præciseringer skal indgives til SEAP (http://SEAP-prod.e-licitatie.ro/pub).
https://www.e-licitatie.ro
https://www.e-licitatie.ro
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.