Publications Office of the EU
Italien-Teramo: Administration af parkeringsfaciliteter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Teramo: Administration af parkeringsfaciliteter

  • Offentliggjort
    17/05/2021
  • Frist
    16/06/2021
  • Åbning af tilbuddene
    17/06/2021
  • Tildelt
    19/05/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
COMUNE DI TERAMO
Udførelsessted
NUTS code: ITF12 Teramo
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITF12 Teramo
Sektor (hoved-CPV)
98351000 Administration af parkeringsfaciliteter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,016,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,016,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Con Deliberazione di Giunta Comunale n. 316 del 28/11/2020 e successive determine a contrarre n. 635 del 16.04.2021 e n. 667 del 23.04.2021 questa Stazione Appaltante ha deciso di affidare in concessione il “Servizio di gestione della sosta a pagamento su aree scoperte pubbliche e di uso pubblico del Comune di Teramo”, comprensivo del servizio di ingegneria e architettura relativo a: “Aggiornamento del Piano Urbano del Traffico e Piano Urbano della mobilità sostenibile nell'ambito della Concessione di servizi per la gestione parcheggi a pagamento del Comune di Teramo”, ai sensi dell’art.183, comma 15, del D.Lgs.50/2016, con diritto di prelazione a favore del soggetto promotore, come meglio specificato nella proposta e nel progetto preliminare, presentati dal soggetto promotore Società Cooperativa Sociale Easy Help e posti a base di gara.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Comune di Teramo
Postadresse: via Carducci 33
By: Teramo
NUTS-kode: ITF12
Postnummer: 64100
Land: ITA
Hovedadresse: www.comune.teramo.it
Elektronisk via:
www.crabruzzo.pro-q.it
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
17/06/2021 09:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
6,016,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
6,016,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: EASY HELP Società Cooperativa Sociale
Postadresse:
By: RECANATI
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.