Publications Office of the EU
Tyskland-Düsseldorf: Toiletpapir, lommetørklæder, håndklæder og servietter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Düsseldorf: Toiletpapir, lommetørklæder, håndklæder og servietter

  • Offentliggjort
    11/04/2014
  • Frist
    30/05/2014
  • Åbning af tilbuddene
    30/05/2014
  • Tildelt
    04/08/2014
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Landeshauptstadt Düsseldorf, Der Oberbürgermeister, Stadtbetrieb Zentrale Dienste
Udførelsessted
NUTS code: DEA11 Düsseldorf, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
90911200 Rengøring af bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,456,830.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,308,386.08 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
17
Referencenummer for tilbuddet
16/10-2014-0092
Beskrivelse

Lieferung von Hygieneartikeln für die Dienststellen der Landeshauptstadt Düsseldorf in 2 Losen.
Die Lieferung erfolgt frei Verwendungsstelle zu bis zu 90 Dienststellen und ca. 450 Objekten.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Landeshauptstadt Düsseldorf, Der Oberbürgermeister – Bauverwaltungsamt – Submissionsstelle
Postadresse: Brinckmannstraße 5, 3. Etage, Zimmer 3161
By: Düsseldorf
Postnummer: 40225
Land: DEU
Tilbud kan afgives
Submission for one or more lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
30/05/2014 10:00
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.