Publications Office of the EU
Belgien-Evere: Programpakker og informationssystemer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Belgien-Evere: Programpakker og informationssystemer

  • Offentliggjort
    15/10/2016
  • Frist
    24/11/2016
  • Åbning af tilbuddene
    24/11/2016
  • Tildelt
    13/02/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
MRMP-C/S — Direction générale material resources — division marchés publics — section CIS — sous-section services
Udførelsessted
NUTS code: BE241 Arr. Halle-Vilvoorde
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
48000000 Programpakker og informationssystemer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
182,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
348,157.06 EUR
Referencenummer for tilbuddet
MRMP-C/S-16CSC03-F03
Beskrivelse

Marché pluriannuel d'une durée déterminée de 4 ans pour le leasing du logiciel ETL (Extract, Transform, Load) pour le projet Cross Domain Data Exploitation (XDE).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/11/2016 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
182,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
348,157.06 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Hermes ECS SA
Postadresse: Rue de l'Industrie 26
By: Nivelles
Postnummer: 1400
Land: BEL

Officiel betegnelse: Hermes ECS S.A.
Postadresse: Rue de L'Industrie 26
By: Nivelles
Postnummer: 1400
Land: BEL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.