Publications Office of the EU
Nederlandene-Zoetermeer: Brandbiler - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Nederlandene-Zoetermeer: Brandbiler

  • Offentliggjort
    11/03/2020
  • Frist
    09/06/2020
  • Tildelt
    01/08/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Instituut Fysieke Veiligheid
Udførelsessted
NUTS code: NL Nederland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NL Nederland
Sektor (hoved-CPV)
34144213 Brandbiler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
14,583,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
13,727,400.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
IFV2020-FLIB-02
Beskrivelse

De aanbestedende dienst is namens de deelnemers op zoek naar een opdrachtnemer die haakarmvoertuigen levert. De aanbesteding bestaat uit verschillende categorieën, met daarin opgenomen diverse typen haakarmvoertuigen, te weten:
— 6 x 2,
— 8 x 2,
— 6 x 4,
— 8 x 4,
— 4 x 2.
En diverse opties, te weten:
— hydraulische voorwielaandrijving,
— kraan 10 tm,
— onderbouwlier,
— bumperlier,
— uitschuifbare stootbalk,
— toplier,
— onderhoud.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Instituut Fysieke Veiligheid
Nationalt registreringsnummer: 7671490
Postadresse: Zilverstraat 91
By: Zoetermeer
NUTS-kode: NL
Postnummer: 2718 RP
Land: NLD
Kontaktperson: Sharanda de Jong
Hovedadresse: http://www.ifv.nl
Elektronisk via:
https://www.tenderned.nl/tenderned-web/aankondiging/detail/publicatie/akid/493e60545d1b965fba5f424ffb916b1c
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
14,583,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
13,727,400.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: DAF Trucks nv
Postadresse: Hugo van der Goeslaan 1
By: Eindhoven
Postnummer: 5643 TW
Land: NLD
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.