Publications Office of the EU
Frankrig-Saint-Denis: Tekniske kontroltjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Saint-Denis: Tekniske kontroltjenester

  • Offentliggjort
    16/07/2016
  • Frist
    22/08/2016
  • Åbning af tilbuddene
    24/08/2016
  • Tildelt
    27/10/2016
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Mairie de Saint-Paul 974
Udførelsessted
NUTS code: FRY40 La Réunion
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRY40 La Réunion
Sektor (hoved-CPV)
71356100 Tekniske kontroltjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
274,800.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
139,168.61 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Accord-cadre à bons de commande pour des missions de contrôle technique dans le cadre des travaux relatif à l'agenda de mise en accessibilité programmée de la ville de Saint-Paul.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Mairie de Saint-Paul 974
Postadresse: 22 rue Semaphore, CS 51015
By: Saint-Paul Cedex
NUTS-kode: FR940
Postnummer: 97864
Land: FRA
Hovedadresse: http://www.marchespublics.mairie-saintpaul.re
Elektronisk via:
http://www.marchespublics.mairie-saintpaul.re:8080/SIS-ePP-prod-interface
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/08/2016 08:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
274,800.00 EUR
Endelig kontraktværdi
139,168.61 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Bureau Veritas
Postadresse: avenue Theodore Drouhet — ZAC 2000 — BP 366
By: Le Port Cedex
Postnummer: 97829
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.