Publications Office of the EU
Bulgarien-Dimitrovgrad: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Bulgarien-Dimitrovgrad: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed

  • Offentliggjort
    26/12/2015
  • Frist
    01/02/2016
  • Åbning af tilbuddene
    02/02/2016
  • Tildelt
    14/09/2017
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Община Димитровград
Udførelsessted
NUTS code: BG422 Хасково
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG422 Хасково
Sektor (hoved-CPV)
71200000 Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,350,000.00 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
308,521.42 BGN
Referencenummer for tilbuddet
00068-2015-0019
Beskrivelse

Предметът на настоящата обществена поръчка за сключване на договор обхваща следните дейности: Дейност № 1: Оценка на съответствието на инвестиционните проекти със съществените изисквания към строежите на фаза работен проект; Дейност № 2: Изпълнение на функциите на строителен надзор по смисъла на ЗУТ в обем и обхват съгласно изискванията на приложимата нормативна уредба в България; Целта, която следва да бъде постигната с възлагането на настоящата обществена поръчка е сключване на Рамково споразумение, в което не са определени всички условия, с потенциални изпълнители, за възлагане на договори за обществени поръчки за изпълнение на дейности 1 и 2. Въз основа на резултатите от провеждането на настоящата процедура, с лицата, определени за потенциални изпълнители ще бъде сключено Рамково споразумение. Конкретните поръчки, ще се възлагат на основание чл. 93б, ал. 3 от ЗОП, след отправяне на писмена покана до всички лица по него.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Община Димитровград
Nationalt registreringsnummer: 000903533
Postadresse: бул. „Г. С. Раковски“ № 15
By: Димитровград
Postnummer: 6400
Land: BGR
Kontaktperson: Деловодство
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/02/2016 10:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
1,350,000.00 BGN
Endelig kontraktværdi
308,521.42 BGN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: „Инвест — Консулт“ ЕООД, ЕИК 126647070
Postadresse: ул. „Македония“ № 39
By: Хасково
Postnummer: 6300
Land: BGR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.