Publications Office of the EU
Tyskland-Suhl: Lavtgulvsbusser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Suhl: Lavtgulvsbusser

  • Offentliggjort
    29/05/2020
  • Frist
    03/07/2020
  • Åbning af tilbuddene
    03/07/2020
  • Tildelt
    17/08/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Städtische Nahverkehrsgesellschaft mbH Suhl/Zella-Mehlis
Udførelsessted
NUTS code: DEG04 Suhl, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEG04 Suhl, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
34121400 Lavtgulvsbusser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
580,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Bus 2020
Beskrivelse

Lieferung von 2 Linienomnibussen in Niederflurbauweise ca. 15 m Fahrzeuglänge gemäß separater Beschreibung.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Städtische Nahverkehrsgesellschaft mbH Suhl/Zella-Mehlis
Postadresse: Am Bahndamm 1
By: Suhl
NUTS-kode: DEG04
Postnummer: 98527
Land: DEU
Kontaktperson: Herr Sven Fournes
Hovedadresse: https://www.sngonline.de/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/07/2020 11:05
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
580,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.