Publications Office of the EU
»Modtagelse og håndtering af kommunalt affald produceret på ejendomme beliggende i Krzymów kommune og på ejendomme tilhørende organisatoriske enheder i Krzymów kommune« - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

»Modtagelse og håndtering af kommunalt affald produceret på ejendomme beliggende i Krzymów kommune og på ejendomme tilhørende organisatoriske enheder i Krzymów kommune«

  • Offentliggjort
    27/10/2025
  • Frist
    02/12/2025
  • Åbning af tilbuddene
    02/12/2025
  • I dag
    05/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Urząd Gminy Krzymów
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL414 Koniński
Sektor (hoved-CPV)
90511000 Indsamling af affald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,095,652.88
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Kontraktens genstand er indsamling og håndtering af kommunalt affald, der er angivet i beskrivelsen af ordren fra fast ejendom beliggende i Krzymów kommune, hvor beboerne bor, samt indsamling og håndtering af kommunalt affald, der er angivet i beskrivelsen af ordren fra fast ejendom ejet af Krzymów kommune, der er angivet i punkt I.4, på en måde, der sikrer opnåelse af passende niveauer for genanvendelse, forberedelse med henblik på genbrug og nyttiggørelse ved andre metoder og reducerer vægten af bionedbrydeligt kommunalt affald, der overføres til deponering, i overensstemmelse med bestemmelserne i lov af 13. september 1996 om opretholdelse af renlighed og orden i kommuner (lovtidende 1996, nr. Lovtidende af 2025, punkt 733), bestemmelserne i affaldshåndteringsplanen for regionen Wielkopolska for årene 2019-2025 samt investeringsplanen og bestemmelserne i bekendtgørelserne om opretholdelse af renlighed og orden i Krzymów kommune. Kontrahenten er forpligtet til at overføre kommunalt affald indsamlet fra beboelsesejendomme i overensstemmelse med artikel 9e, stk. 2. 1 i lov om opretholdelse af renlighed og orden i kommunerne (Lovtidende nr. Lovtidende af 2025, punkt 733).

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1201531
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1201531
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/12/2025 08:10
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Cena
Anslået værdi
2,095,652.88
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.