Publications Office of the EU
Tyskland-Fürstenfeldbruck: PR-virksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Fürstenfeldbruck: PR-virksomhed

  • Offentliggjort
    07/10/2022
  • Frist
    03/11/2022
  • Åbning af tilbuddene
    03/11/2022
  • Tildelt
    21/12/2022
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Fürstenfeldbruck
Udførelsessted
NUTS code: DE21C Fürstenfeldbruck
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE21C Fürstenfeldbruck
Sektor (hoved-CPV)
79416000 PR-virksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
213,616.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Die Große Kreisstadt Fürstenfeldbruck beabsichtigt zur strategischen Steuerung der Stadtentwicklung ein Integriertes
Stadtentwicklungskonzept für die Gesamtstadt aufzustellen. Daneben soll Teil der Leistung die parallele Erarbeitung einer Vorbereitenden
Untersuchung für das bestehende Sanierungsgebiet Innenstadt sein.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
www.staatsanzeiger-eservices.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/11/2022 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
213,616.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ISA Internationales Statbauatelier
Postadresse: Furtbacherstr. 10
By: Stuttgart
Postnummer: 70178
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.