Publications Office of the EU
Frankrig-Riom: Undervisningsmaterialer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Riom: Undervisningsmaterialer

  • Tildelt
    14/06/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Mairie de Riom
Udførelsessted
NUTS code: FRK14 Puy-de-Dôme
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK14 Puy-de-Dôme
Sektor (hoved-CPV)
39162110 Undervisningsmaterialer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
18,583.81 EUR
Referencenummer for tilbuddet
202121
Beskrivelse

L'accord-cadre sera exécuté par l'émission de bons de commande:
— montant maximal première période (du 1.8.2021 au 21.12.2022): 72 000 EUR HT,
— montant maximal deuxième période (du 1.1.2023 au 31.12.2023): 55 000 EUR HT.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
18,583.81 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Lacoste
Postadresse: ZA Saint-Louis
By: Le Thor
Postnummer: 84250
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.