Publications Office of the EU
Tyskland-Dresden: Tjenesteydelser inden for skovbrug - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Dresden: Tjenesteydelser inden for skovbrug

  • Offentliggjort
    28/07/2021
  • Frist
    23/08/2021
  • Åbning af tilbuddene
    23/08/2021
  • Tildelt
    24/11/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Landeshauptstadt Dresden, GB Umwelt und Kommunalwirtschaft, Amt f. Stadtgrün u. Abfallwirtschaft
Udførelsessted
NUTS code: DED21 Dresden, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DED21 Dresden, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
77200000 Tjenesteydelser inden for skovbrug
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
0.08 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2021-674-00001
Beskrivelse

Baumpflege an Bäumen in öffentlichen Grünanlagen, Schulen, Sportstätten und sonstigen kommunalen Liegenschaften; Straßenbäume; Bäume im städtischen Forst und an Gewässern 2. Ordnung

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
www.evergabe.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/08/2021 15:00
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
0.08 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Dipl. Ing. Dieter Rotzsch, Fugensanierung und Baumdienst GmbH
Postadresse: Zeiss-Abbe-Str 6
By: Dresden
Postnummer: 01108
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.