Publications Office of the EU
Procedura aperta per affidamento di accordo quadro per servizi di ingegneria di ambito strutturale afferenti alla progettazione, in relazione ad alcuni interventi del Piano delle opere olimpiche - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Procedura aperta per affidamento di accordo quadro per servizi di ingegneria di ambito strutturale afferenti alla progettazione, in relazione ad alcuni interventi del Piano delle opere olimpiche

  • Offentliggjort
    10/09/2024
  • Frist
    25/09/2024
  • Åbning af tilbuddene
    25/09/2024
  • Tildelt
    17/03/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SocietàInfrastrutture Milano Cortina 2020 2026 S.p.A.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI43 Roma
Sektor (hoved-CPV)
71250000 Arkitekt-, ingeniør- og opmålingsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
800,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Procedura aperta per affidamento dell'accordo quadro, con un solo operatore economico, avente ad oggetto l'esecuzione dei servizi di ingegneria di ambito strutturale afferenti alla progettazione, in relazione ad alcuni degli interventi previsti dal D.P.C.M. dell8.09.2023, recante il Piano complessivo delle opere olimpiche, in capo alla Societàinfrastrutture Milano Cortina 2020-2026 S.p.A

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: eu.europa.publications.PublicProcurement.electronic.submission.not-allowed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
25/09/2024 12:01
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: A. ESPERIENZE SIMILARI PER SERVIZI DI PROGETTAZIONE (RECUPERO STRUTTURALE COMPLESSI MONUMENTALI
Vægtning (procentdel, præcis) : 10
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: B.ESPERIENZE SIMILARI PER SERVIZI DI PROGETTAZIONE (OPERE D'ARTE MAGGIORI)
Vægtning (procentdel, præcis) : 10
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: C. TIPOLOGIA DEI SERVIZI
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: D. Adeguatezza della struttura tecnico organizzativa
Vægtning (procentdel, præcis) : 28
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: E. PARITA' DI GENERE
Vægtning (procentdel, præcis) : 2
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Prezzo
Vægtning (procentdel, præcis) : 30
Anslået værdi
1,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
800,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: STUDIO CALVI BEAM SRL
Postadresse:
By: PAVIA (PV)
Postnummer: 27100
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.