Publications Office of the EU
Rammeaftale for planlægningsledsagende opmåling ifølge HOAI for flere transportanlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Rammeaftale for planlægningsledsagende opmåling ifølge HOAI for flere transportanlæg

  • Offentliggjort
    10/07/2024
  • Frist
    08/08/2024
  • Åbning af tilbuddene
    08/08/2024
  • Tildelt
    03/12/2024
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Stadt Bad Münstereifel
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA28 Euskirchen
Sektor (hoved-CPV)
71250000 Arkitekt-, ingeniør- og opmålingsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
2024-RV004-VgV-007
Beskrivelse

Byen Bad Münstereifel led massiv skade på byinfrastrukturen under den kraftige regn- og oversvømmelseskatastrofe i juli 2021. Som led i nødhjælpen blev nogle skader midlertidigt udbedret, men byområdet har stadig brug for omfattende genopretningsforanstaltninger. Som led i genopbygningen modtager byen Bad Münstereifel finansielle midler fra forbundsregeringen og delstaten Nordrhein-Westfalen. Ejeren er byen Bad Münstereifel selv, som også er ansvarlig for udbud og gennemførelse af foranstaltningerne. Dette udbud dækker hele byområdet og de deri indeholdte bygningskonstruktionsforanstaltninger, som vil blive gennemført i indkaldelsesperioden. Nærmere oplysninger om udbudsbetingelserne findes i bilag 3-VgV-oplysningsdokumentet og 5-VgV-udbudsbetingelserne.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.vergaben-wirtschaftsregion-aachen.de/VMPSatellite/notice/CXQ1YDMY8XS
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.vergaben-wirtschaftsregion-aachen.de/VMPSatellite/notice/CXQ1YDMY8XS
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/08/2024 12:05
Tildelingsmetode
Kriterium Preis/Honorar
Anslået værdi
1.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Vermessungsbüro Ludwig und Wettengel
Postadresse:
By: Köln
Postnummer: 51149
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.