Publications Office of the EU
Supply, Delivery and Validation of a Terahertz Spectrometer for Tyndall National Institute, University College Cork (UCC). - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Supply, Delivery and Validation of a Terahertz Spectrometer for Tyndall National Institute, University College Cork (UCC).

  • Offentliggjort
    20/08/2025
  • Frist
    10/09/2025
  • Åbning af tilbuddene
    10/09/2025
  • Tildelt
    18/11/2025
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
University College Cork
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE053 South-West
Sektor (hoved-CPV)
38000000 Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
66,500.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Microelectronics Circuits Centre Ireland (MCCI) is a research centre within the Tyndall National Institute, UCC and is seeking to purchase Terahertz Spectrometer that will be used in setting up a Terahertz lab in MCCI. The equipment will be used to test the submmWave - THz devices, components and systems in the free space.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=6337848
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=6337848
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
10/09/2025 15:30
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Technical Merit
Vægtning (procentdel, præcis) : 40
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Quality and Health & Safety
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Warranty Spare Parts, After-Sales and Training Support
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Delivery Plan
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Energy and Environmental
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: cost
Beskrivelse: Ultimate Cost
Vægtning (procentdel, præcis) : 40
Anslået værdi
66,500.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: TOPTICA Photonics SE
Postadresse:
By: Munich
Postnummer: 82166
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.