Publications Office of the EU
Frankrig-Saint-André: Rundspørger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Frankrig-Saint-André: Rundspørger

  • Offentliggjort
    11/02/2017
  • Frist
    20/03/2017
  • Åbning af tilbuddene
    20/03/2017
  • I dag
    04/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ville de Saint-André (974)
Udførelsessted
NUTS code: FRY4 La Réunion
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRY4 La Réunion
Sektor (hoved-CPV)
79311000 Rundspørger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
180,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Bycentrum i Npru i Saint-André — Lot 4 Markedet for programlægning af udstyr
Som led i byfornyelsen af bymidten ønsker Saint-André at opgradere og forbedre leveringen af tjenesteydelser til befolkningen.
Undersøgelsen er begrundet i flere resultater af samvittigheden på dens område og omfatter 2 faser:
Fase 1: Udarbejdelse af en plan for tjenesteydelser til befolkningen.
Forbedre kendskabet til de tjenester, der tilbydes, og behovene hos indbyggerne i området.
Fastlægge en strategi for serviceintervention og et operationelt program på kort og mellemlang sigt.
Fase 2: Udarbejde et høringsprogram for udformning af en liste over offentligt udstyr, der skal rehabiliteres.
Forundersøgelser og forberedelse af forprogrammet.
Forberedelse og udarbejdelse af det generelle program.
F-

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Commune de Saint-André
Postadresse: place du 2 décembre, BP 505
By: Saint-André
NUTS-kode: FR94
Postnummer: 97440
Land: REU
Hovedadresse: https://www.marches-securises.fr
Elektronisk via:
http://www.marches-securises.fr
Tilbud kan afgives
Submission for one lot only
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
20/03/2017 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
180,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.