Publications Office of the EU
Tyskland-Hannover: Programmelsupport - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Hannover: Programmelsupport

  • Tildelt
    10/12/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe
Udførelsessted
NUTS code: DE929 Region Hannover
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE929 Region Hannover
Sektor (hoved-CPV)
72261000 Programmelsupport
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
207,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Beim Auftraggeber ist derzeit das SAP-System ECC 6.07 im Einsatz. Zur Durchführung einer Impact Analyse soll eine externe ERP-Upgrades- und Test-Automation genutzt werden („Software-as-a-Service“-Lösung – SaaS).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
207,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Panaya GmbH
Postadresse:
By: München
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.