Publications Office of the EU
Frankrig-Colombelles: Byplanlægnings- og landskabsarkitektvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Colombelles: Byplanlægnings- og landskabsarkitektvirksomhed

  • Offentliggjort
    10/05/2023
  • Frist
    05/06/2023
  • Åbning af tilbuddene
    05/06/2023
  • Tildelt
    21/07/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
NORMANDIE AMENAGEMENT
Udførelsessted
NUTS code: FRD11 Calvados
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRD11 Calvados
Sektor (hoved-CPV)
71400000 Byplanlægnings- og landskabsarkitektvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
246,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
246,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
3514
Beskrivelse

La présente consultation d'urbaniste pour la ZAC d'Epron concerne la phase 3 située du Nord de la ZAC et une partie de la phase 4.
La phase 3 est dédiée à l'habitat uniquement, seul l'AVP de 2016 a été réalisé et est à adapter.
La phase 4 est composée de plusieurs secteurs :
? Le secteur Vallons à vocation d'habitat et pensé sur le modèle d'un parc habité. Le plan masse, les fiches de lots et le CPAUP ont été réalisés par l'ancien urbaniste et sera à finaliser.
? Le BUN à vocation de développement économique, déjà largement commercialisé à l'exception de trois macros lots.
? Le Foncier Ouest RD7 à vocation de développement économique, est en cours d'étude faune flore. Les limites seront définies en fonction du périmètre de la réserve de la communauté urbaine au profit du Ganil.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: NORMANDIE AMENAGEMENT
Postadresse: 1 avenue du Pays de Caen
By: COLOMBELLES
NUTS-kode: FRD11
Postnummer: 14460
Land: FRA
Hovedadresse: http://www.normandie-amenagement.com/
Elektronisk via:
https://normandie-amenagement.e-marchespublics.com/pack/annonce_marche_public_13781_936626.html
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
05/06/2023 12:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
246,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
246,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: AGENCE MAGNUM
Postadresse: 10 rue Marceau
By: NANTES
Postnummer: 44000
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.