Publications Office of the EU
Aufbereitung genetischer Datensätze, Analyse der Planktondiversität, Larvenausbreitung und Konnektivität, sowie Bildauswertung - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Aufbereitung genetischer Datensätze, Analyse der Planktondiversität, Larvenausbreitung und Konnektivität, sowie Bildauswertung

  • Offentliggjort
    12/12/2024
  • Frist
    22/01/2025
  • Åbning af tilbuddene
    23/01/2025
  • Tildelt
    03/03/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE929 Region Hannover
Sektor (hoved-CPV)
73112000 Havforskning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
330,717.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
204-10126713
Beskrivelse

Die Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe (BGR) als Auftraggeber (AG) beabsichtigt biologische Umweltarbeiten zur Durchführung von Explorationsarbeiten an polymetallischen Sulfidfeldern im Indischen Ozean zu beauftragen. Dies beinhaltet die Aufbereitung genetischer Datensätze, Charakterisierung räumlicher Planktondiversität und benthischer Larvenverbreitung, regionale genetische Konnektivitätsuntersuchungen über das INDEX Lizengebiet, sowie die Weiterentwicklung der Bildannotation der Megafauna, um großräumige Areale automatisiert zu annotieren und hinsichtlich ihrer Biodiversität zu erfassen.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=737114
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=737114
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/01/2025 08:00
Tildelingsmetode
Kriterium: Preis
Type: price
Beskrivelse: Preis
Vægtning (procentdel, præcis) : 100
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
330,717.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.