-
Offentliggjort24/11/2017
-
Frist08/01/2018
-
Åbning af tilbuddene08/01/2018
-
Tildelt20/02/2018
-
I dag02/09/2026
Værktøjer
Frankrig-Paris La Défense: Formidling af kunst
Le présent accord cadre est non alloti et mono-attributaire. Cet accord-cadre est à prix mixte avec une partie à montant global et forfaitaire (Dpgf) et une partie à prix unitaire sur bons de commandes sans montant minimum annuel mais avec un montant maximum annuel de 15 000 euro(s). Le titulaire a la charge d'assumer la direction artistique de deux expositions, l'une dans l'espace public et l'autre dans un espace fermé appelé Salle des colonnes.
Officiel betegnelse: EPGD
Postadresse: Tour Manhattan 5,6 place de l'Iris
By: La Défense Cedex
NUTS-kode: FR105
Postnummer: 92095
Land: FRA
Hovedadresse: http://www.ladefense.fr/
Rammeaftale med single aktør
Postadresse: 33 rue de Crussol
By: Paris
Postnummer: 75011
Land: FRA
Officiel betegnelse: Supporter l'Art
Postadresse: 107 avenue Simon Bolivar
By: Paris
Postnummer: 75019
Land: FRA
Officiel betegnelse: Jigsaw
Postadresse: 41 bis boulevard Voltaire
By: Paris
Postnummer: 75011
Land: FRA
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.