Publications Office of the EU
Rengøring af bygninger på BSR-ejendomme - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Rengøring af bygninger på BSR-ejendomme

  • Offentliggjort
    07/05/2024
  • Frist
    13/06/2024
  • Åbning af tilbuddene
    13/06/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Berliner Stadtreinigungsbetriebe (AöR)
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE300 Berlin
Sektor (hoved-CPV)
90911200 Rengøring af bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
1000003351
Beskrivelse

Formålet med den tjeneste, som Berliner Stadtreinigungsbetriebe (BSR) annoncerer, er at udføre rengøringen af bygningen i 2 partier på ca. 23.500 m2 byggeplads. Vedligeholdelsesrengøring omfatter fjernelse af forskelligt snavs på de forskellige gulv- og vægoverflader, møbler og faciliteter samt glas af enhver art på selve ejendommene. Desuden bestilles accessoriske tjenesteydelser i form af en rammekontrakt, som skal leveres inden for det pågældende parti, der er indgået kontrakt om. Den specifikke idriftsættelse af hjælpeydelserne i form af f.eks. grundrengøring og valgfrie midlertidige ekstraydelser udføres af den rådgivende T2S-gruppe ved skriftlig eller tekstformet hentning. Nærmere oplysninger om levering af tjenesteydelser findes i udbudsbetingelserne, del C – Udbudsbetingelser, herunder bilag.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.bsr.de/aktuelle-veroeffentlichungen-und-ausschreibungen-21125.php
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.bsr.de/aktuelle-veroeffentlichungen-und-ausschreibungen-21125.php
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/06/2024 10:05
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.