Publications Office of the EU
Rammeaftale - Årsentreprenører Umeå - Landarbejde - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Rammeaftale - Årsentreprenører Umeå - Landarbejde

  • Offentliggjort
    17/04/2025
  • Frist
    06/05/2025
  • Tildelt
    06/10/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Fortifikationsverket
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE122 Södermanlands län
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
100,000,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
403/2025
Beskrivelse

Rammeaftalen omfatter bygge- og anlægsarbejder i forbindelse med planlagte og ikke-planlagte reparations- og vedligeholdelsesarbejder samt ombygnings-, udvidelses- og nybyggeri i forbindelse med alle ejendomme, der ejes og forvaltes af Fæstningsstyrelsen i Umeå og omegn. Der vil blive indgået rammeaftaler med højst tre kontrahenter. Punkter, der indkaldes under denne rammekontrakt, vil blive tildelt ved rangordning eller genåbning af konkurrencen.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=52555&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=52555&GoTo=Tender
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium: Kvalitet
Type: quality
Beskrivelse: Organisationsbeskrivning och avropshantering
Vægtning (procentdel, præcis) : 70
Kriterium: Prislista
Type: price
Beskrivelse: Prislista
Vægtning (procentdel, præcis) : 30
Anslået værdi
100,000,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: NCC Sverige AB
Postadresse:
By: SOLNA
Postnummer: 17080
Land:
Officiel betegnelse: Skanska Sverige AB
Postadresse:
By: STOCKHOLM
Postnummer: 11274
Land:
Officiel betegnelse: NYAB Infrastruktur AB
Postadresse:
By: KALIX
Postnummer: 95231
Land:
Officiel betegnelse: Umeå Mark & VA AB
Postadresse:
By: BULLMARK
Postnummer: 91892
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.