Publications Office of the EU
Slovakiet-Bratislava: Bygge-anlægsarbejde: kraftvarmeværker - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Slovakiet-Bratislava: Bygge-anlægsarbejde: kraftvarmeværker

  • Offentliggjort
    23/01/2023
  • Frist
    20/04/2023
  • Tildelt
    03/07/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
MH Teplárenský holding, a.s.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SK010 Bratislavský kraj
Sektor (hoved-CPV)
45251220 Bygge-anlægsarbejde: kraftvarmeværker
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
29,179,736.80 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
VS ZIL 7
Beskrivelse

Formålet med kontrakten er at etablere en energikilde til produktion af varme og elektricitet på det teknologiske koncept med to (2) gasmotorer og andet tilbehør. Arbejdet omfatter også renovering af T10-distributionstransformeren med
levering af en ny transformer med tilbehør.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/36723/summary
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
29,179,736.80 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: PPA CONTROLL, a.s.
Postadresse:
By: Bratislava
Postnummer: 83000
Land:
Officiel betegnelse: innogy Energo, s.r.o.
Postadresse:
By: Praha
Postnummer: 10800
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.