Publications Office of the EU
Côte d’Ivoire-Abidjan: Virksomhedsrådgivning og administrativ rådgivning samt beslægtede tjenesteydelser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Côte d’Ivoire-Abidjan: Virksomhedsrådgivning og administrativ rådgivning samt beslægtede tjenesteydelser

  • Offentliggjort
    21/07/2021
  • Frist
    01/09/2021
  • Tildelt
    27/06/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
République de Côte d'Ivoire
Udførelsessted
NUTS code: Côte d’Ivoire
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Côte d’Ivoire
Sektor (hoved-CPV)
79400000 Virksomhedsrådgivning og administrativ rådgivning samt beslægtede tjenesteydelser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,450,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,358,900.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
INTPA/ABJ/2021/EA-RP/0071
Beskrivelse

L'assistance technique accompagnera les services de l'administration ivoirienne bénéficiaire du projet(secteur privé et société civile)en vue de renforcer leurs capacités en œuvrant à la mise en place d'un cadre institutionnel opérationnel de pilotage, des outils et instruments de pilotage et de suivi de l'accord de partenariat économique intérimaire(APEIL) ainsi qu'un cadre réglementaire conforme aux standards internationaux dans les domaines visés par l'accord.
Le projet vise le rapprochement du cadre institutionnel et juridique ivoirien avec celui de l'union européenne ainsi que la réalisation d'études d'impact de l'APEI en vue de la prise en compte des questions liées aux obstacles techniques au commerce(OTC)et aux mesures Sanitaires et phytosanitaires(SPS).
Les questions douanières et fiscales étant au cœur de la mise en œuvre de l'APEI, les administrations des douanes et des impôts bénéficieront d'appuis directs pour renforcer leurs capacité...

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Government of Ivory Coast
By: Yamoussoukro
NUTS-kode: CI
Land: CIV
Hovedadresse: http://www.cccciue.ci/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,450,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
6,358,900.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: GOPA Worldwide Consultants GmbH
Postadresse:
By: BAD HOMBURG
Postnummer:
Land: DEU

Officiel betegnelse: GOPA-Gesellschaft für Organisation, Planung und Ausbildung mbH
Postadresse:
By: BAD HOMBURG
Postnummer:
Land: DEU

Officiel betegnelse: GOPA Worldwide Consultants Gmbh
Postadresse:
By: Bad Hambourg
Postnummer:
Land: DEU

Officiel betegnelse: GOPA-Gesellschaft fur Organisation, Panung und Ausbildung mbh
Postadresse:
By: Bad Homburg
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.