Publications Office of the EU
Indkøb af CAFM-software - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Indkøb af CAFM-software

  • Tildelt
    12/11/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Land Hessen, vertreten durch die Hessische Zentrale für Datenverarbeitung
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE714 Wiesbaden, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
72200000 Programmering af software og konsulentvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,218,756.50 EUR
Referencenummer for tilbuddet
VG-3000-2023-0019
Beskrivelse

For effektiv støtte og kontrol af processerne i den tekniske, infrastrukturelle & kommercielle. Facility Management / Facility Management er at indføre en ensartet, standardiseret og skræddersyet CAFM system.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Preis
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
4,218,756.50 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: pit - cup GmbH
Postadresse:
By: Heidelberg
Postnummer: 69115
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.