Publications Office of the EU
Sverige-Borlänge: Vedligeholdelse af hovedveje - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Sverige-Borlänge: Vedligeholdelse af hovedveje

  • Tildelt
    04/03/2014
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45233139 Vedligeholdelse af hovedveje
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
263,289,007.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Kontrakten vedrører levering af grundlæggende vejvedligeholdelse på offentlige veje i Malmö-området. Området Eslöv ophører som sit eget område og indgår i forbindelse med dette indkøb i Malmöområdet. Kontrakten indeholder følgende elementer: Afsnit A: Basisvedligeholdelsesvej, del B: Vejhjælp, del C: Forlænget rydning 10 m, del D: Rengøring af vilde hegn, del E: Operationelle områdespecifikke foranstaltninger Den samlede længde af vejnettet i området er ca. 1 870 km, hvoraf GC-vejen er 106 km.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
263,289,007.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Svevia – Region Syd
Postadresse: Derbyvägen 6 A–B
By: Malmö
Postnummer: 212 35
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.