Publications Office of the EU
Polen-Grudziądz: Reagensmidler til blodprøver - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Grudziądz: Reagensmidler til blodprøver

  • Offentliggjort
    22/11/2021
  • Annulleret
    10/12/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Canceled
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Regionalny Szpital Specjalistyczny im Dr. Władysława Biegańskiego
Udførelsessted
NUTS code: PL616 Grudziądzki
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL616 Grudziądzki
Sektor (hoved-CPV)
33696200 Reagensmidler til blodprøver
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,304,425.82
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
Z/38/PN/21
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia są dostawy testów do badań z zakresu autoimmunologii, alergologii
i immunologii na okres 24 miesięcy w asortymentach i ilościach podanych w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ wraz z dzierżawą urządzeń diagnostycznych (dotyczy zadania nr: 1, 2, 4) zgodnych z opisem technicznym urządzeń stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania
i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału
w postępowaniu

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Regionalny Szpital Specjalistyczny im Dr. Władysława Biegańskiego
Postadresse: ul. L. Rydygiera 15/17
By: Grudziądz
NUTS-kode: PL616
Postnummer: 86-300
Land: POL
Kontaktperson: Beata Adrych-Kołodziejczak, Alina Pieniak, Dorota Zdrojewska
Hovedadresse: www.przetargi.bieganski.org
Elektronisk via:
https://bieganski.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.