Publications Office of the EU
Belgien-Charleroi: Aviser, fagtidsskrifter, tidsskrifter og magasiner - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Belgien-Charleroi: Aviser, fagtidsskrifter, tidsskrifter og magasiner

  • Offentliggjort
    30/04/2016
  • Frist
    14/06/2016
  • Åbning af tilbuddene
    14/06/2016
  • Tildelt
    14/07/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Office Wallon de la formation professionnelle et de l'emploi
Udførelsessted
NUTS code: BE3 Région wallonne
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
22200000 Aviser, fagtidsskrifter, tidsskrifter og magasiner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
43,310.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Le FOREM-DMP1600253/JOURNAUX-F03
Beskrivelse

Le présent marché a pour objet l'acquisition de quotidiens et périodiques divers avec la gestion des abonnements y relatifs.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/06/2016 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
43,310.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Partner Press
Postadresse: Route de Lennik 451
By: Bruxelles
Postnummer: 1070
Land: BEL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.