Publications Office of the EU
2025 Framework agreement for the purchase of spring and autumn plants - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

2025 Framework agreement for the purchase of spring and autumn plants

  • Offentliggjort
    17/09/2025
  • Frist
    06/10/2025
  • Åbning af tilbuddene
    06/10/2025
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Trondheim kommune
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO060 Trøndelag/Trööndelage
Sektor (hoved-CPV)
03121100 Levende planter; blomsterløg, rødder, podekviste og stiklinger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,200,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
2025/26682
Beskrivelse

Trondheim municipality, hereafter called the contracting authority, needs a framework agreement for the purchase of spring and autumn plants. In order to fulfil the obligations of planting and maintaining the city ́s parks, squares, flower beds and roads, a larger quantity, spring and autumn plants are required.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/264675956.aspx
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://permalink.mercell.com/264675956.aspx
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/10/2025 12:00
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
1,200,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.