-
Offentliggjort03/07/2026
-
Frist11/08/2026
-
Åbning af tilbuddene11/08/2026
-
I dag01/09/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Ny grundskole Zur Ahrensdorfer Heide 11 i Ludwigsfelde - Parti 16 - Tømrerarbejde - Indvendige døre
Ny grundskole Zur Ahrensdorfer Heide 11 Projektet indebærer opførelse af en ny grundskole med en sportshal, herunder design af udendørs faciliteter. Skolebygningen består af en tre-etagers bygning med 3 fløje til klasseværelser og sociale rum, en kantine / aula og et hamstringsområde. Bygningen er ikke kælder. De bærende komponenter fremstilles som armerede betonkonstruktioner med vægplader og søjler. De vandrette etager er konstrueret af armerede betonlofter og bjælker. Som fundament er en Stb. fundamentplade planlagt som en "hybrid bundplade" med en støtterist lavet af elastiske bjælker. Facadebeklædningen består af en gardinvæg. Taget er skabt som et fladt tag med omfattende grønne områder. Bygningskarakteristika Antal etager: 3 Bruttotonnage BRI: 45 212 m3 bruttoetageareal BGR: 9.107 m2 tagform: Flad taghøjde tag over OK terræn: 14,27 m højde sidste loft over OK terræn: 9,24 m væk
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YZ9HZEA
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YZ9HZEA
45200000 - Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.