Publications Office of the EU
efterfølgende: enercity Netz GmbH: Hovedentreprenør Ny kontorbygning Linden - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

efterfølgende: enercity Netz GmbH: Hovedentreprenør Ny kontorbygning Linden

  • Offentliggjort
    23/09/2024
  • Frist
    02/10/2024
  • Tildelt
    30/01/2026
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
enercity Netz GmbH
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE929 Region Hannover
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
38,000,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
4/24
Beskrivelse

Delvis nedrivning af en eksisterende bygning og nyopførelse af en kontorbygning med tekniske faciliteter på samme sted.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4DBGH7RT
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4DBGH7RT
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
38,000,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ed. Züblin AG
Postadresse:
By: Hannover
Postnummer: 30163
Land:
Officiel betegnelse: Wilhelm Wallbrecht GmbH & Co. KG
Postadresse:
By: Hannover
Postnummer: 30171
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.