Publications Office of the EU
D-Düsseldorf: Forsknings- og udviklingsvirksomhed og hermed beslægtet konsulentvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

D-Düsseldorf: Forsknings- og udviklingsvirksomhed og hermed beslægtet konsulentvirksomhed

  • Tildelt
    01/07/2011
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
73000000 Forsknings- og udviklingsvirksomhed og hermed beslægtet konsulentvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,100,000.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,098,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
324
Beskrivelse

I Lead Market Life Science planlægger MIWF at etablere klyngeforvaltning for medicinsk forskning og forskningsintensive medicinske teknologier "Medizintechnik.NRW" som led i klyngepolitikken med det formål systematisk at aktivere det økonomiske og akademiske samarbejdspotentiale og skabe økonomisk vækst. Det tilstræbes, at en tjenesteyder udvikler klyngeforvaltning under ledelse af en passende personlighed ("klyngeleder" eller "klyngeleder") og støtter den relevante specialiserede enhed.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,100,000.00
Endelig kontraktværdi
2,098,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.