Publications Office of the EU
Frankrig-Le Puy-en-Velay: Arbejder i forbindelse med klintbeskyttelse - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Le Puy-en-Velay: Arbejder i forbindelse med klintbeskyttelse

  • Offentliggjort
    12/07/2017
  • Frist
    11/08/2017
  • Åbning af tilbuddene
    28/08/2017
  • I dag
    06/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Département de la Haute-Loire
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK13 Haute-Loire
Sektor (hoved-CPV)
45243100 Arbejder i forbindelse med klintbeskyttelse
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,140,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
17CONF0
Beskrivelse

Le présent accord-cadre concerne la réalisation de travaux de confortement et de protection des talus et versants rocheux sur l'ensemble du département de la Haute-Loire. Il comprend entre autres la réalisation de purges, la pose de grillages, d'ancrages passifs, de filets de cable et d'écrans pare-blocs. Un CCTP, un bordereau des prix et un détail estimatif seront établis pour chaque nouvelle opération correspondant à un marché subséquent.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Departement de la Haute-Loire
Postadresse: direction Ressources et Ingénierie Service Juridique et Achats 1 Place Monseigneur de Galard Cs20310
By: Le Puy-en-Velay Cedex
NUTS-kode: FR723
Postnummer: 43009
Land: FRA
Hovedadresse: http://hauteloire.marcoweb.fr
Elektronisk via:
http://hauteloire.marcoweb.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/08/2017 08:30
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,140,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.