Publications Office of the EU
Echipamente pentru prevenția și combaterea infecțiilor nosocomiale în cadrul Spitalului Municipal Săcele” în cadrul proiectului finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență etapa a II a - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Echipamente pentru prevenția și combaterea infecțiilor nosocomiale în cadrul Spitalului Municipal Săcele” în cadrul proiectului finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență etapa a II a

  • Offentliggjort
    13/08/2024
  • Frist
    30/08/2024
  • Åbning af tilbuddene
    30/08/2024
  • Tildelt
    17/03/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SPITALUL MUNICIPAL SACELE
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO122 Braşov
Sektor (hoved-CPV)
33100000 Medicinsk udstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,673,200.00 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,090,060.00 RON
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
9
Referencenummer for tilbuddet
4317665/2023/878
Beskrivelse

O componenta importanta a Proiectului finantat prin PNRR este reprezentata de dotarea Spitalului Municipal Săcele cu echipamente destinate reducerii infecțiilor nosocomiale (provenite din contact direct si/sau cu transmitere respiratorie sau prin aerosoli) cu echipamente pentru dezinfectia aerului si a suprafetelor, echipamente de sterilizare si protectie, pentru asigurarea asepsiei, în vederea creşterii eficacităţii actului medical în condiţii de maximă siguranţă precum şi obţinerii unor rezultate conforme cu standardele actuale de calitate într-un timp cât mai scurt Contractantul va furniza echipamentele si aparatura necesară Spitalului Municipal Sacele in cantitatile solicitate de autoritatea contractanta si avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuata conform cerintelor cuprinse in caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/). In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.e-licitatie.ro
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.e-licitatie.ro
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
30/08/2024 14:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.