Publications Office of the EU
Rumænien-Galați: Elektricitet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumænien-Galați: Elektricitet

  • Offentliggjort
    16/09/2022
  • Frist
    31/10/2022
  • Annulleret
    13/01/2023
  • I dag
    06/09/2026
Status
Canceled
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
APA CANAL S.A.
Udførelsessted
NUTS code: RO224 Galaţi
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO224 Galaţi
Sektor (hoved-CPV)
09310000 Elektricitet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
46,525,000.00 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
16914128_2022_PAAPD1340024
Beskrivelse

Obiectul prezentului caiet de sarcini il constituie incheierea unui contract de achizitie de energie electrica pentru toate punctele de consum apartinand Apa Canal S.A. Galati, pentru furnizare energie electrica in perioada 01.01.2023, ora 0:00 – 31.12.2023, ora 24:00.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: APA CANAL S.A.
Nationalt registreringsnummer: RO 16914128
Postadresse: Strada: Constantin Brâncoveanu, nr. 2
By: Galati
NUTS-kode: RO224
Postnummer: 800058
Land: ROU
Kontaktperson: MIRELA SMADU
Hovedadresse: www.apa-canal.ro
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/10/2022 15:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
46,525,000.00 RON
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.