Publications Office of the EU
Indkøb af et tungt rednings- og brandslukningskøretøj med fuldt udstyr til Strzyżew TSO - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Indkøb af et tungt rednings- og brandslukningskøretøj med fuldt udstyr til Strzyżew TSO

  • Offentliggjort
    07/03/2024
  • Frist
    09/04/2024
  • Åbning af tilbuddene
    09/04/2024
  • Tildelt
    22/05/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ochotnicza Straż Pożarna w Strzyżewie
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL913 Warszawski zachodni
Sektor (hoved-CPV)
34144210 Brandkøretøjer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,243,900.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
OSP.271.1.2024
Beskrivelse

Kontraktens genstand er levering af et fuldt udstyret tungt rednings- og brandslukningskøretøj i overensstemmelse med kravene i bilag 1 til SWZ — Tekniske og operationelle minimumskrav/beskrivelse af kontraktens genstand. Kontraktens genstand skal opfylde følgende krav: a) opfylde alle de specifikationer, der er angivet i udbudsbetingelserne. b) være nye og overholde de gældende standarder. c) have udstyr og et sæt teknisk og operationel dokumentation.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbe83fc4-d62a-11ee-8305-7e4937eb936d
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbe83fc4-d62a-11ee-8305-7e4937eb936d
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
09/04/2024 10:30
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Cena ofertowa brutto – 60 pkt. (60%) Punkty w kryterium „cena ofertowa brutto” za realizację zamówienia zostanie wyliczona według następującego wzoru: C= (najniższa cena ofertowa brutto/cena brutto oferty badanej)x60pkt, gdzie: C – liczba punktów badanej oferty w kryterium cena. Z tytułu kryterium „cena ofertowa brutto” Wykonawca może uzyskać maksymalnie 60 punktów.
Vægtning (procentdel, præcis) : 60
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Okres gwarancji na zabudowę – 20 pkt. (20%) Punkty w kryterium „okres gwarancji na zabudowę” (G) zostaną przyznane według następującego wzoru: G= (Gn/Gmax) x 20 pkt, gdzie: G – ilość punktów badanej oferty w kryterium oceny okres gwarancji, G max – najdłuższy okres gwarancji spośród oferowanych, G n – okres gwarancji badanej oferty. Zamawiający określa, że minimalny okres gwarancji na zabudowę może wynosić 24 miesiące, natomiast maksymalny okres gwarancji na zabudowę może wynosić 60 miesięcy od dnia podpisania przez Strony protokołu zdawczo-odbiorczego, niezawierającego uwag odnośnie wad i usterek przedmiotu Umowy. W przypadku wpisania w ofercie przez Wykonawcę dłuższego terminu gwarancji na zabudowę niż maksymalny wskazany przez Zamawiającego, Zamawiający będzie dokonywał oceny takiej oferty biorąc pod uwagę maksymalną ilość punktów, jaką można otrzymać w tym kryterium. Oferta z niższym okresem gwarancji na zabudowę niż 24 miesiące zostanie przez Zamawiającego odrzucona, jako niespełniająca warunków niniejszej specyfikacji. Z tytułu kryterium „okres gwarancji na zabudowę” Wykonawca może uzyskać maksymalnie 20 punktów.
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Parametr techniczny - 20 pkt (20%) Punkty w kryterium „Parametr techniczny” [P] zostaną przyznane w następujący sposób: Jeśli Wykonawca zadeklaruje, że: - skrzynia biegów manualna – 0 pkt. - skrzynia biegów zautomatyzowana min. 12 biegów do przodu, 2 biegi wsteczne i bieg pełzający – 20 pkt. Z tytułu kryterium „parametr techniczny” Wykonawca może uzyskać maksymalnie 20 pkt.
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,243,900.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.
Postadresse:
By: Bielsko-Biała
Postnummer: 43-346
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.