Publications Office of the EU
Afgrænsning af forvaltningen af papiraffalds-, pap-, metal-, plast- og stikaleaktiviteten, der er indsamlet særskilt ved placeringen af afdeling 4 i den største møntenhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Afgrænsning af forvaltningen af papiraffalds-, pap-, metal-, plast- og stikaleaktiviteten, der er indsamlet særskilt ved placeringen af afdeling 4 i den største møntenhed

  • Offentliggjort
    09/09/2024
  • Frist
    21/10/2024
  • Åbning af tilbuddene
    21/10/2024
  • Tildelt
    16/12/2025
  • I dag
    07/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SECTOR 4 (PRIMARIA SECTORULUI 4 BUCURESTI)
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO321 Bucureşti
Sektor (hoved-CPV)
90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
20,712,120.00 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
19,044,380.00 RON
Referencenummer for tilbuddet
4316422/2024/19
Beskrivelse

Sektor 4 i Bukarest er i en fremskyndet proces med bymæssig, økonomisk og social udvikling, og befolkningstilvækst og territorial begrænsning kræver skræddersyede foranstaltninger for at sikre offentlige sanitetsbehov for at opretholde en normal levestandard. Ved »kontrakt om uddelegering af forvaltningen af tjenesten« som omhandlet i bestemmelserne i denne dokumentation forstås den kontrakt om offentlig tjeneste, der er defineret i lov nr. 98/2016. Tildelingsproceduren er et offentligt onlineudbud og afsluttes med indgåelsen af en kontrakt om uddelegering af forvaltningen af sanitetstjenesten for en periode på fem år. Antal dage, indtil hvilke der kan anmodes om præciseringer inden fristen for afgivelse af bud: 18 dage. De præciseringer, der anmodes om efter denne frist, vil ikke længere blive taget i betragtning. Den ordregivende myndighed besvarer klart og fuldstændigt alle anmodninger om præciseringer/yderligere oplysninger den 11. dag inden udløbet af fristen for afgivelse af tilbud.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.e-licitatie.ro
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.e-licitatie.ro
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/10/2024 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Nivelul de asigurare a protecției mediului „rata de valorificare”
Anslået værdi
20,712,120.00 RON
Endelig kontraktværdi
19,044,380.00 RON
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SOLID WASTE OPERATION
Postadresse:
By: Popesti-Leordeni
Postnummer: 077160
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.