Publications Office of the EU
Tyskland-Lübeck: Installation af el-ledninger og el-armaturer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Lübeck: Installation af el-ledninger og el-armaturer

  • Offentliggjort
    17/11/2018
  • Frist
    14/01/2019
  • Åbning af tilbuddene
    14/01/2019
  • Tildelt
    15/02/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Land Schleswig-Holstein endvertreten durch Gebäudemanagement Schleswig-Holstein AöR
Udførelsessted
NUTS code: DEF02 Kiel, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEF03 Lübeck, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45311000 Installation af el-ledninger og el-armaturer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,678,540.80 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,478,259.27 EUR
Referencenummer for tilbuddet
18E02574 - 21540004
Beskrivelse

Lieferung und Montage einer Elektrotechnischen Anlage

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
www.e-vergabe-sh.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/01/2019 09:00
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
1,678,540.80 EUR
Endelig kontraktværdi
1,478,259.27 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Tesche Elektroanlagen GmH
Postadresse: Schlossweg 6 a
By: Gelbensande
Postnummer: 18182
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.