Publications Office of the EU
RO-Craiova: Antibakterielle midler til systemisk brug - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

RO-Craiova: Antibakterielle midler til systemisk brug

  • Meddelt
    13/06/2012
  • Offentliggjort
    11/10/2012
  • Frist
    06/11/2012
  • Åbning af tilbuddene
    26/11/2012
  • Tildelt
    03/01/2013
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Victor Babes Craiova
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
33651100 Antibakterielle midler til systemisk brug
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
5,674,777.32 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,152,929.14 RON
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
273
Referencenummer for tilbuddet
8146/6.9.2012
Beskrivelse

Acord cadru pentru furnizarea medicamentelor utilizate la tratamentul pacientilor internati in unitati cu specific infectios si de tbc.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for one or more lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/11/2012 18:00
CPV-kode

33651100 - Antibakterielle midler til systemisk brug

33600000 - Lægemidler

33675000 - Antihistaminer til systemisk brug

33631500 - Kortikosteroider til dermatologisk brug og dermatologiske midler

33621300 - Midler mod anæmi

33621100 - Antitrombotiske midler

33642200 - Kortikosteroider til systemisk brug

33661000 - Lægemidler til centralnervesystemet

33613000 - Laksantia

33632200 - Muskelrelakserende midler

33692210 - Parenterale næringsopløsninger

33615100 - Insulin

33691200 - Anthelmintika

33617000 - Mineralpræparater

33651000 - Antiinfektiva til systemisk brug

33651500 - Immunsera og immunoglobuliner

33661700 - Andre lægemidler med virkning på centralnervesystemet

33622300 - Diuretika

33622100 - Lægemidler til hjerteterapi

33641200 - Andre gynækologiske midler

33661100 - Anæstetika

33692700 - Glukoseopløsninger

33610000 - Lægemidler til fordøjelsesorganer og stofskifte

33631000 - Dermatologiske lægemidler

33692500 - Injektionsopløsninger

33614000 - Midler mod diaré og tarminflammation/-infektion

33673000 - Midler til obstruktive luftvejssygdomme

33631400 - Antibiotika og kemoterapeutika til dermatologisk brug

33631600 - Antiseptika og desinficerende midler

33621400 - Blod- og plasmasubstitutter samt infusionsvæsker

33621200 - Hæmostatika

33621000 - Lægemidler til blod og bloddannende organer

33611000 - Lægemidler mod syrerelaterede forstyrrelser

33622800 - Midler med virkning på renin-angiotensinsystemet

33622600 - Beta-blokerende midler

33632100 - Antiinflammatoriske og antireumatiske midler

33691100 - Midler mod protozoer

33670000 - Lægemidler til respirationssystemet

33651200 - Antimykotika til systemisk brug

33651400 - Antivirale midler til systemisk brug

33661600 - Psykoanaleptika

33622200 - Antihypertensiva

33622000 - Lægemidler til hjerte og kredsløb

33661200 - Analgetika

33612000 - Lægemidler mod funktionelle forstyrrelser i mave-tarmkanalen

33631100 - Antimykotika til dermatologisk brug

33631300 - Midler mod psoriasis

33616000 - Vitaminer

33692400 - Perfusionsopløsninger

Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.